Published On: 10 Prill, 2016
Bota |

Shpërthen dhuna në Francë, protesta në 200 qytete

Dhuna ka shpërthyer në shumë qytete në Francë derisa qindra-mijëra njerëz kanë dalë në rrugë në protestat kundër reformave të punës që shihen si diskriminim në të drejtat e punëtorëve.
Shumë njerëz janë lënduar kur policia dhe protestuesit u përleshën në Paris, Rennes dhe Nantes.

Raportohet për protesta në 200 qytete pas ndryshimeve në 35 orë punë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...