Published On: 9 Gusht, 2016

Shpërthen bombola e gazit në një lokal në Sarandë, ka të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Sarandës, ku si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi kanë mbetur të plagosur 3 persona.

Ngjarja ka ndodhur në një lokal veror në plazhin e quajtur “Pulëbardha” në Ksamil.

Sipas policisë  në lokalin veror në pronësi të Dh.M., dyshohet se ka shpërthyer tubi i bombolës së gazit dhe për pasojë u ka shkaktuar dëmtime të lehta 3 vetave, pronares së lokalit dhe dy punonjësve.

1- Dh.M., 43 vjeçe, banuese në Ksamil (pronare e lokalit)

2- M.B., 19 vjeçe, banuese në Tiranë (punonjëse)

3- Gj.T., 19 vjeçe, banuese në Tiranë (pushuese).

Shtetaset e dëmtuara ndodhen jashtë rrezikut për jetën, por janë nisur drejt Tiranës për mjekim më të specializuar.

Policia po kryen veprimet e mëtejshme proceduriale në lidhje me ngjarjen.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...