Published On: 23 Dhjetor, 2015
Bota |

Shpërthen bombë në aeroportin e Stambollit, ka të vdekur

Policia e armatosur ka intervenuar në aeroportin ndërkombëtar ‘Sabiha Gokçen’, në një shpërthim, që ka lënë të vdekur një grua dhe të lënduar një person tjetër. Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 02:00 këtë mëngjes në aeroportin ndërkombëtar ‘Sabiha Gokçen’ në Stamboll, shkruajnë mediat turke.

Sipas raportimeve të medieve lokale, shpërthimi ka ndodhur në afërsi të një aeroplani ku ndodheshin dy pastruese.

Një grua më pas ka humbur jetën pas plagëve që kishte marrë nga shpërthimi, përderisa pastruesja tjetër ka lëndime serioze në duart e saj.

Gruaja e vdekur është identifikuar dhe është 30 vjeçarja Zehra Yamac.
Ekspertët anti-terror janë duke hetuar për shkaqet e këtij shpërthimi për derisa ekipi mjeko-ligjor po ndërmarrin të gjitha masat e nevojshme, transmeton lajmi.net

Shpërthimi ka ndodhur në parkingun e aeroplanëve në pistë, pikërisht në vendin ku presin aeroplanët për t’u ngjitur pasagjerët e tyre.

Pegasus Airlines ka dalë me një komunikatë zyrtare, duke konfirmuar që shpërthimi ka ndodhur në afërsi të njërit prej aeroplanëve të tyre.

Ndërkohë që fluturimet në këtë aeroport janë duke vazhduar në mënyrë të qetë, përderisa zëdhënësit e aeroportit kanë konfirmuar shpërthimin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...