Published On: 28 Prill, 2016

Shpërthejnë gallatat për krimet dhe arratisjen e Azem Sylës! Plasi kënga ‘Mshoj Hashimit edhe Kadrisë dhe Xhavitit e robve t’shpisë’!

Sefedin Krasniqi

ILAHI PËR AZEM SYLËN

1

Azem Syla tungjajeta
Mos e lë soten për nestra
Mshoj Hashimit edhe Kadrisë
Dhe Xhavitit e robve t’shpisë

2

Azem Syla- komandar trimi
Nxejau shpinën t’iu del tymi
Mos harro as Adem agen
Jeni të njëjtë si me nda baglen

3

Jepi Azem e mos ke tutë
Kah ke shkuar e ke bërë mut
Si n’Kosovë e Shqipëri
Kah ke shkelur e ke dhi

4

Hajt Azem o maja e pisit
Faqe t’zezë i ke qit fisit
E turpërove shqiptarinë
Komandar hiq s’po ta ndien

5

Luaje, luaje shylevekun
Në fund rrasja tulumekin
Se Hashimi kështu e do
Rrasja nipit mos ngushto!

6

Azem Syla n’kali t’bardhë
Ju ngjatjeta o bashkëluftëtar
Mbanu fort se zor për ju
Se gjithë kohen u kam tradhtu

7

Ju që veten e keni vra
Për pak bukë, gjiz e dra
Krejt Hashimi fajet i ka
Që na shiti një nga një!

8

Hajt Azem o n’kali t’kuq
Nuk të shkoi o mundi huq
Krimit mirë ia pate anën
Krejt Kosovës ia ke lu nanen

9

Sa po tundet sot Tirana
Komandari me miliona
Sa po dridhet sot Prishtina
Azem Syla është thier në tlina

10

Azem Syla dy fjalë po i flet
Tym e zjarr për goje qet
Hashim Thaçit i paska thënë
Kam me ta luajt edhe ty atë nanë!

 

LEXONI edhe shkrimin, nga frymëzohet poeti Krasniqi:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-azem-syla-e-kercenon-presidentin-hashim-thaci-me-jete-do-tju-sulmoje-me-tere-arsenalin/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. sefedin Krasniqi thotë:

  PS: Azem Syla n’bythë të Klosit
  Ia ka nis po i fryn kosit
  Fry Azem o cka po t’fryn
  Lype lule gjete brymë!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(15) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...