Published On: 19 Qershor, 2016

“Shpërndaj dashuri ngado që të shkosh. Mos e lë askë të vijë te ti pa u larguar më i lumtur!”


Nga inaugurimi i shtatores së Nënë Terezës

 

Në Phaffenhofen të Gjermanisë, në organizim të Shoqates Humanitare “Sali Çekaj”, mes duartrokitjeve të shumë pjesëmarrësve, u bë inaugurimi i shtatores së Nënë Terezes.
Me këtë rast bekimi i saj u bë nga Ipeshkvi Dodë Gjergji, Mulla Xhevat Kryeziu, At Nikoll Marku dhe Haxhi Dede Baba Edmond Brahimaj.
Nën tingujt e bukur te muzikës shqipe dhe valleve tona tradicionale, në mbrëmje u organizua “Nata Shqiptare” ku qytetarët gjerman dhe mysafirët e tjerë shijuan gjithashtu specialitete të kuzhines tradicionale shqiptare.
E tërë ngjarja kaloi në frymen e porosisë së Nënë Terezës, e cila thoshte: “Shpërndaj dashuri ngado që të shkosh. Mos e lë askë të vijë te ti pa u larguar më i lumtur!”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...