Published On: 22 Shkurt, 2016

Shpërndahen aktivistët e opozitës, paralajmërohet vazhdimi i protestave

Aktivistët e opozitës janë shpërndarë pasi që ishin mbledhur në sheshin Skënderbeu në Prishtinë, për të shprehur paknaqësitë e tyre.

Sipas opozitës, në ditët në vazhdim do të rritet revolta me protesta dhe kundërshtime, duke shprehur kundërshtimin e zgjedhjes së presidentit dhe kërkimin e zgjedhjeve të reja.

Aktivistët e opozitës kanë tentuar të lëshojnë muzikë, por janë penguar nga policia.

Lajmi i fundit: Mblidhen aktivistët e opozitës në shesh (Foto)

Sonte rreth orës 19 ka filluar grumbullimi i opozitës në sheshin kryesor Skënderbeu, ku edhe është paralajmëruar se do të fillojnë vendosjen e shatorrëve për ta kundërshtuar zgjedhjen e Hashim Thaçit presdient, raporton Indeksonline.

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi dhe sekretari i NISMA-s, Bilall Sherifi kanë janë grumbulluar në shesh, që sipas tyre, do të flasin me qytetarët.

Ndryshe opozita ka paralajmëruar protesta te reja ditën në vazhdin, por edhe një më 27 shkurt./Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...