Published On: 24 Korrik, 2016

Shpenzimet për shërim, familja i shet Schumacher Mercedesin

Shëndeti i kampionit të “Formula 1”, Michael Schumacher vazhdon të jetë po njësoj, ndërsa familja e tij ka preferuar që të mos japë informacion rreth gjendjes së tij.

Dihet gjithashtu se, për të mbajtur të stabilizuar shëndetin e Schumacher, po shpenzohen shuma të mëdha parash.

Pikërisht për shkak të shpenzimeve të tepërta, familja e kampionit të F1 ka vendosur që të nxjerrë në shitje njërën prej makinave të tij, “Mercedes Benz E55 AMG” të vitit 1998.

Përfaqësitë e makinave në Berlin e kanë vlerësuar këtë makinë dhe kanë ofruar deri tani 100 mijë Paund. Familja shpenzon 115 mijë Paund në javë për kujdesin e Schumacher dhe është detyruar që të nxjerrë në ankand makinën e preferuar të tij.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...