Published On: 29 Shkurt, 2016

Shpendi, e arrestuan të pathyeshmin Zyba

 • Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar për arrestimin e shefit të inspektoratit Sali Zyba.

Ky është reagimi i plotë i Ahmetit:

Sali Zyba është një prej personave më përgjegjës për ndaljen e ndërtimeve pa leje dhe krimit urban në komunën e Prishtinës. Me ju tregu vetëm sa punën e ka bërë në raste shumë të vështira nuk do të besonit.

Sot, Policia e Kosovës paska hyrë në kabinetin tim në komunën e Prishtinës, pa kurrfarë fletëarresti e as autorizimi dhe e ka arrestuar Sali Zybën. Po supozoj se ka të bëjë me rrotullimin e xhipave në vitin 2009.

Është interesant që në kohën kur ky pushtet ka probleme të mëdha të legjitimitetit, dhe kur ky i njëjti është përgjegjës për krimin urban të cilin Sali Zyba e ka luftuar, ky pushtet organizon arrestimin në kabinetin tim. Ndoshta për të na kërcënuar.

Por, si edhe shumë herë më parë, nuk do të zmbrapsemi. Ndërsa rasti do të dërgohet edhe në inspektorat edhe në gjykatë.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Tom thotë:

  Posht kjo qeveri kuislinge,dhe kriminale…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Fadil thotë:

  POSHTË ARMIQTË!
  POSHTË TRADHTARËT!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...