Published On: 18 Gusht, 2016

Shpendi: Burrështetas nuk të bëjnë teshat e shtrenjta e as stili i flokëve!

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar ndaj përdorimit të termit burrështetas. Ai në një shënim në Facebook duke iu referuar pushtetarëve aktual, ka thënë se burrështetas nuk të bëjnë as teshat e shtrenjta e as frizura, transmeton Gazeta Blic.

Shkrimi i plotë i Ahmetit:

Meqë u përmend shpesh fjala burrështetas dje

Burrështetas është ai që nuk e vjedh vendin e vet!
Burrështetas është ai që e vendos interesin e shtetit që e përfaqëson para interesit personal!
Burrështetas nuk është ai që e ka rehatu krejt familjen e vet në dëm të shtetit e institucioneve!
Burrështetas nuk është ai që ka orkestru dhjetëra skandale në dhjetë vitet e fundit në dëm të shtetit!
Burrështetas nuk të bëjnë teshat e shtrenjta, e as stili i flokëve

Burrështetas është ai që mendon për shtetin përtej mandatit të vet, e përtej jetës së vet politike!

Edhe pse politikat e momentit mund të turbullojnë vijat e ndarjes, hajnat do të mbesin hajna, mashtruesit do të mbesin mashtrues, e burrështetasit e paktë që i kemi pas dhe do ti kemi do të mbahen mend si të tillë. Burrështetasve nuk kemi nevojë të ju thurim lavde.

Kosova prej një vendi me një status ndërkombëtar të respektueshëm, si viktimë e një lufte fashiste, në kohë rekorde 15 vjeçare është kthyer në vend të korrupsionit, krimit, izolimit, dhe e ka marr rolin e agresorit në pritje të gjykimit special për krime lufte. Vetëm artistët e sportistët ku shteti nuk ka arritur ti pengoj kanë arritur suksese.

P.S. në mungesë të një termi adekuat dhe për shkak të lidhjes së temave të sotme e përdora fjalën burrështetas. E njëjta vlen edhe për Gruashtetase.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...