Published On: 8 Shtator, 2016

Shpend Maxhuni edhe pesë vjet në krye të policisë

Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, i ka rekomanduar kryeministrit Isa Mustafa emërimin e drejtorit të përgjithshëm të policisë.

“Bazuar në performarcën nga Shpend Ahmeti me me qëllim që të vazhdohet puna me një kontinuet të tillë dhe të forocohet ky institucion, propozojë që drejtorit të përgjithshëm të policisë Shpend Maxhunit t1i vazhdohet mandati në pajtim me legjislacionin”, ka thënë numri një i MPB-së, gjatë mbledhjes së sotme të Qeverisë.

Nga ana e tij, kryeministri Isa Mustafa ka bërë me dije se pas vlerësimit të punës së policisë në periudhen e kësaj qeverie por edhe punën e mëhershme janë pajtuar që drejtori aktual Shpend Maxhuni, të emërohet edhe për një mandat në krye të policisë.

Mandati i tij i skadon brenda këtij vitit, ndërkaq është propozuar që ai të jetë në krye të këtij institucioni të sigurisë edhe 5 vjet të tjera, njofton Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...