Published On: 28 Shkurt, 2016

Shpend Ahmeti: O shkatërrues të Prishtinës, ndryshimi po vjen

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar ndaj një deklarate të degëve të LDK-së në Prishtinë, të cilët akuzojnë nënkryetarin e Prishtinës, Dardan Sejdiu.

Në një komunikatë plotë mllef, nxitje e smirë, LDK-ja e Prishtinës, aka Kolegjiumi i Degëve aka I. Beqiri, Samia, Shefkia e besa edhe Isa paskan reaguar ndaj një konstatimi të nënkryetarit të komunës së Prishtinës Dardan Sejdiu për aktivitetin e LDK-së dhe gjendjen e tanishme të kësaj partie, ka shkruar Ahmeti në Facebook.

Sipas tij, prej epiteteve të ndryshme i kishin thënë antiamerikan që nuk mundet me fol për LDK-në e Ibrahim Rugovës.

“E para, nuk jeni ju LDK e Ibrahim Rugovës, o shkatërrues të Prishtinës e tash më edhe të Kosovës. Të tjerë ishin dhe janë ata. Disa prej tyre e mbajtën fjalën. E dyta, kjo po i bjen që Ismeti dhe banda janë amerikanë ndërsa Dardani antiamerikan. Në Amerikë nuk janë 46,000 ndërtime pa leje. Në Amerikë nuk i japin kryetarët banesa vetvetes. Në Amerikë nuk zhduket toka publike. Në Amerikë nuk i japin udhëheqësit tenderë fëmijëve të tyre”, ka shkruar tutje Ahmeti.

Ai i quan të mjerë.

“Me vetulla u drejtuan në seancë. Me votimin e të premtes ata e dëshmuan nënshtrimin ndaj Thaçit. Me korrupsion, asociacione, e falje të territorit ata i kanë shkatërruar institucionet. Por së paku banesa vetvetes nuk po munden me i dhënë më e së shpejti as në nivel qendror nuk do të munden me vjedhë me duar në xhepa. Ndryshimi po vjen!”, ka shkruar në fund Ahmeti. /Indeksonline/

Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Akiri Kurosava thotë:

  O moj Shqipni mos ke frikë
  Se i ke djemt ne Amerikë

  O Hashim mos ke frikë
  Se e ke Albinin n’politikë

  Oj pozitë mos e ke frikën
  Se opozita s’ do Amerikën

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...