Published On: 17 Shkurt, 2016

Shpend Ahmeti: Një ministër që i quan qyqana qytetarët, ai po e do dhunën

Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar ndaj deklaratës së ministrit të jashtëm të Kosovës

Hashim Thaçi, i cili tha sot se ai me Mustafën e pritën opozitën, por ata u larguan si qyqarë, raporton GazetaBlic.

Sipas Ahmetit, një person i tillë me këso deklaratash, e do vetë dhunën.

“Konferenca e Mustafes Thaqit dukej si me qene e planifikuar perpara por me skenar te dhunës.

Mijëra qytetarë protestuan në mënyrë paqësore, por konferenca u mbajt si e planifikuar më herët dhe ata dukeshin në panikë duke fol për mandat e për dhunë.

Një minister që i quan qyqana qytetarët sepse nuk ja mësyen ndërtesave tregon se ai po e don dhunën.

Ç’ështe kjo qeveri pos e delegjitimuar?”, ka shkruar Ahmeti në facebook.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...