Published On: 26 Shtator, 2016

Shpend Ahmeti në siklet – të dëbuarit e banesave në Dardani i shkojnë në shtëpi (Video)

Dhjetëra banorë të dëbuar nga banesat e uzurpuara në Dardani ditëve të fundit janë mbledhur në natën e së hënës para shtëpisë së kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Ahmeti, i cili ka thënë se dëbimet s’i ka urdhëruar ai, por për rastin ka vendosur një gjykatë në vitin 2008, thotë se disa nga banorët janë gënjyer nga dikush se ai është faktori vendimmarrës.

“Sapo më vizituan para shtëpisë rreth 30 gra me fëmijë që dikush ju kishte thënë të vijnë. Ju thash edhe sot atë që e kam thënë qe sa vite. Ne kemi përgjegjësi për raste sociale dhe secilin rast të rëndë mund ta ndihmojmë por ne as nuk japim prona, as nuk marrim vendime të gjykatave e as nuk bëjmë ligje. Adresa për ato vendime është tjetërkund”, ka shkruar Ahmeti në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook. /Express/

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...