Published On: 29 Prill, 2016

Shpend Ahmeti, i shkon përshtati Listës Srpska, heq Flamurin Kombëtar (Foto)

Kryetari i komunë së Prishtinës, që vije nga radhët e Vetëvendosjes sot ka bërë një veprim të çuditshëm. Ai për hir të Listës Srpska ka hequr nga zyra flamurin kombëtar. Derisa, Vetëvendosje dhe kryetari Ahmeti vazhdimisht thirrën në mbrojtjen e dinjitet kombëtarë.

Një vizitë e drejtuesve të Litës Srpska, në komunën e Prishtinës ka bërë që kryetari Shpend Ahmeti ta heq nga zyra flamurin kombëtar.

Heqja e këtij simboli kombëtarë, më të cilin edhe identifikohet lëvizja Vetëvendosjes, dihet në disa foto të realizuar sot.

Aty shihet qartë se si në këtë takim Ahmeti ka hequr flamurin kombëtar, përderisa në takimet tjera atë e mbanë mbi tavolinë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...