Published On: 27 Prill, 2016

Shpend Ahmeti: Bastisjet prekën edhe ish- drejtuesit e Komunës së Prishtinës!

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas arrestimit të ish- drejtorit të Kadastrit në Kryeqytet, duke thënë se krimi i organizuar ka qenë i thellë dhe gjithëpërfshirës. Ai ka bërë të ditur, se nuk do të ndalet në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Shënimi i plotë:

Ka më shumë se dy vite që flasim për atë që ka ndodhur në komunën e Prishtinës, prej ndërtimeve pa leje e deri te tjetërsimet e pronave komunale. Kemi thënë që shifrat janë marramendëse. Kemi deponuar kallëzime penale e kemi kërkuar hetime urgjente.

Krimi i organizuar ka qenë i thellë dhe gjithëpërfshirës. Këto bastisje që po ndodhin sot tashmë kanë prekur edhe ish drejtuesit në Komunë e ndërmarrje publike të Prishtinës. Sabedin Haxhiu ka qenë edhe drejtor në kadastër edhe drejtor i Ndërmarrjes Publike Banesore.

Besoj se po bëhet dita ditës me e qartë se pse gjithë ajo zhurëm në Kuvendin Komunal. Po ashtu, po bëhet më e qartë se pse nuk duhet të lejojmë kthimin e ndërmarrjeve publike komunale në duar të krimit. Ne nuk do të ndalemi në këtë luftë kundër krimit, korrupcionit dhe të këqijave në vendin tonë.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Tullumi nuk mirret me punet e tullumit por thotë:

    Tullumi mirret me pallavra. Puno najsen more gjooooo, more musliman, more hajvan……500 killometra trotoar i ke te nxanun e ti mirresh me Qameria, Politike te jashtme, azem lluda, politiken sociale te Obames, Greqine, Sirine etjetj…..veq memPrishtinenen nuk mirreshh …bre muslimani i thiut.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...