Published On: 29 Shkurt, 2016

Shpejtim Bulliqi: Nomadët politik kërkuan përjashtimin nga LDK-ja pse nuk e votova Thaçin

 

Të respektuar anëtar, miq dhe simpatizant të LDK-së

Sot në mbledhjen e kryetarëve te degëve të LDK-së disa aventurier dhe servil politike të cilët deri me tani njihen si nomad nëpër disa subjekte politike, paskan kërkuar që të me largojnë nga LDK-ja për faktin se nuk kam votuar Hashim Thaçin për president.

Ju bej me dije se unë ne karrierën time politike deri me sot kam kaluar neper te gjitha nivelet organizative të LDK-së, që nga kryetari i aktivit, nëndegës, nënkryetari e anëtari i kryesisë së degës e deri te anëtari i këshillit të përgjithshëm të LDK-së fal përkrahjes se elektoratit tonë besnik.

Nga kjo dua t’ju bëjë me dije se veprimet e mia prej atëherë e deri më sot kanë qenë në përputhje me kërkesat e elektorati Rugovian të LDK-së, të cilët edhe një herë i bëjë me dije që do ti qëndroj besnik fuqishëm deri në fund.

Por po duket që veprimi im kësaj radhe “nuk paska qenë” në harmoni me disa prej interesave të këtyre sahanlëpirësve nomad të cilët me punën dhe angazhimin e vete deri sot e kanë treguar shume herë qe e kane sakrifikua interesin e partisë për atë personal.

Do te ishte mire qe te ndalët kjo gjuhe linçuese ne komunikim me publikun dhe strukturat ne të mire të LDK-së, të ulemi e të analizojmë punën dhe lëshimet e bëra deri me sot dhe te ecim ne drejtim te konsolidimit te radhëve për tu përballur me sfidat të cilat do ta presin LDK-në.

Me respekt!
SH. B.

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Bedri Statovci thotë:

    O Shpejtim Bulliqi, nuk ia vlenë as të komentoni për ata servil, se ata kok debila kan rrëshqitur keq, dhe çfarë “frakturash” kan psuar, do shihet në një të ardhme jo të largët. Është paradoks, sulmohesh pse jeni trim !.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...