Published On: 6 Prill, 2016

Shpallen Dëshmorë të Atdheut dy pilotët që humbën jetën

  • Kapiten Florian Deliaj dhe toger Donald Hoxha u shpallën këtë mbrëmje Dëshmorë të Atdheut.

Lajmin e bën të ditur zëvendësministri i Mbrojtjes Petro Koçi, i cili shprehet se vendimi u mor nga Komisioni përkatës shtetëror me kryetar ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli.

Dy pilotët humbën jetën këtë të mërkurë pasi helikopteri I Forcave të Armatosura me të cilin ata po fluturonin për një stërvitje të programuar për operacionet e kërkim shpëtimit, u rrëzua në rrethana ende të paqarta në Liqenin e Shkodrës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...