Published On: 29 Gusht, 2016

Show i rradhes/ Tahiri ndjek nga afër operacionin antikanabis me gazetarin e ‘The Economist’: Sot nuk ka më të paprekshëm

VLORE – “Më shumë se fitore kundër bimëve narkotike, territorit dhe kultivuesve, kemi fituar përfundimisht luftën me të shkuarën.” Kështu deklaron ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i cili ndoqi një operacion antikanabis të policisë në zonën e Tragjasit në Vlorë, i shoqëruar nga gazetari i “The Economist”, Tim Judah.

Në përfundim të operacionit, ku u asgjësuan 2700 rrënjë kanabis, ministri Tahiri shkroi në faqen e tij në “Facebook”, se “sot nuk ka më të paprekshëm, nuk ka cm2 territor ku policia nuk ndërhyn, nuk ka më kultivues dhe kriminelë më imunitetit të çdolloji”.

“Me Tim Judah nga “The Economist” duke asistuar në një nga operacionet e perditshme te Policise kunder kultivimit te kanabisit. Me shume se fitore kunder bimeve, territorit dhe kultivuesve, kemi fituar perfundimisht luften me te shkuaren.
Sot nuk ka me te paprekshem, nuk ka cm2 territor ku policia nuk nderhyn, nuk ka me kultivues dhe kriminele me imunitetit te çdolloji.
Jam shume i ndergjegjshem qe ka ende shume per te bere, ndaj mirekuptoj cilindo qe pret me shume prej nesh.
Shume kemi bere dhe shume kemi per te bere.
Jemi ne rrugen e duhur per te ndertuar Shqiperine e gjenerates se te ardhmes me Policine e gjenerates se te ardhmes.”- shkruan ministri Tahiri.
14068134_10210716328124717_5844847585606037178_n14192607_10210716329924762_2990303169251508869_n14199347_10210716328204719_3207383735951849749_n

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...