Published On: 24 Dhjetor, 2015

Shoqata “Sali Çekaj” ua uron Krishtlindjet besimtarë të krishterë!!!

Kryesia e shoqatës “Sali Çekaj” Zvicër uron të gjithë vëllezërit dhe motrat e besimit të krishterë duke u uruar Krishtlindjet!!! Paqeja dhe Liria, humanizmi dhe harmonia, fati dhe lumturia gjithmonë qofshin në vatrat tuaja dhe tonat. Të dashur vëllezër të besimit të krishterë të bashkuar kaluam shumë sfida pothuaj të pakaluara, të cilat na mësuan dhe forcuan për situatat e papritura që vetëm mirësia dhe dashuria mision i së cilës ishte ai i Nënë Terezës me të cilin u bë shembulli i botës paqësore, duke u stolisur ajo me çmimin Nobel për paqe, rrugëtimi dhe misioni i saj i shenjtë ngriti kombin tonë në piedestalin më të lartë të dashurisë për njerëzit e sidomos për ata të cilët kanë nevojë për të. Si Engjëll i të varfërve dhe simbolin e tyre Papa Françesku hap rrugën e shenjtërimit të sajë vitin që vije dhe ky është lajmi më madhështor për kombin tonë në botën aktualisht të trazuar ku është luhatur Paqeja siguria madje, madje edhe ekzistenca e sajë. Me bijën dhe Nënën tonë të shenjtëruar neve jo vetëm që na hapen shtigjet e prosperitet, mirëpo vitin që po hyjmë ne jemi shembulli i botës së qytetëruar, pjesë e së cilës ishim dhe do jemi përgjithmonë! Gëzuar dhe në PAQE!!!!

Për kryesin e shoqatës “Sali Çekaj” – Zvicër, kryetari Saim Tahiraj

ibra-nenaibra2sali-cekaj

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...