Published On: 30 Janar, 2016

Shokuese: Rekord botëror, i lind 11 fëmijë pa operacion! (Video)

Mjekët e një spitali në Indi mbetën të shokuar pasi që 42 vjeçarja Maria Hernandez, lindi 11 djem të shëndoshë, pa prerje cezariane. Mjekët thonë se ende në mjekësi një rast i tillë nuk është shënuar.

Lindja zgjati dy orë, dhe bebet binin njëra pas tjetrës.

Gjashtë nga 11 djemtë janë bineq identik, me peshë secili nga 600 gram.

Personeli i spitalit i kontaktoi zyrtarët e librit të rekordeve Ginis, në mënyrë që Maria Hernandez dhe 11 fëmijët e saj të shënohen si rekord i vitit 2015, shkruan “Like mag”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...