Published On: 27 Prill, 2016

Shokuese: Po zbulohet bashkëpunënimi i Azem Sylës dhe kupolës së krimit me Serbinë! Tronditja e LISTËS

Tregimi për bashkëpunimin me sigurimin serb nuk fillon dhe as përfundon këtu.
Nesër do të lexoni a ishte Azem Syla i lidhur me UDB-në dhe kush ishin njerëzit e tij, shqiptarë dhe serb?

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-azem-syla-e-kercenon-presidentin-hashim-thaci-me-jete-do-tju-sulmoje-me-tere-arsenalin/

 

Të dhënat e publikuara nga mediat tjera pas operacionit të gjerë në kërkim të deputetit Azem Syla, po zbulojnë një sekret për shqiptarët. Ish komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Syla po zbulohet se punonte për interesa të Serbisë.
Ne ishim mediumi i parë që shkruam sot, se arrestimi po ndodh tani për shkak të liberalizimit të vizave, kusht i vënë muaj më parë nga fuqitë vendosëse në BE, një tezë që e kemi ngritur prej muajsh, bazuar në analizat dhe informacionet tona.
Ndërsa, sot shkruam se Azem Syla përfundimisht u tradhtua nga Hashim Thaçi, u hosh në mbrojtje Milaim Zeka, duke thënë se për 100 vjet Thaçi nuk do ta dorëzonte para drejtësisë.
Kjo tregon hallin e madh të Thaçit, zorin, por njëkohësisht, se ky person i sakrifikon të gjithë, në këtë rast dëshiron që ta shpëtojë veten nga kompromitimi më i madh, turpi kombëtar, atdhetar. Tradhtia!
Pra, Hashim Thaçi ndodhet edhe para këtij zori të madh, si ta distancojë, diferencojë veten, nga krimi kombëtar politik, nga etiketa e bashkëpunëtorëve të Serbisë.
Deri më tash është konfirmuar se grupi i Azem Sylës përbëhej nga shtatë bashkëpunëtorë serb, dhe se njëri prej tyre i MUP-it, që nënkupton se është njeri i sigurimit serb.
Bashkëpunëtorët e deritashmë janë: Biserka Adianqiq – zyrtare certifikuese në Gjykatën Komunale të Prishtinës, dega në Graçanicë, Miliana Vlasaqeviq – zyrtare certifikuese në Gjykatën Komunale të Gracanicës, Lubisha Vujoviq, Aleksandër Bllagojeviq – polic i Kosovës, Vidosav Novakoviq – ish-polic i Serbisë,
Bozhidar Lekiq, Dragan Maksimoviq, dhe një tjetër prej MUP-it serb.
Pra, Azem Syla nuk ka vetëm thjesht një të kaluar kriminale në raport me biznese, tatime, etj, por ai ka kryer një mashtrim kombëtar edhe brenda llojit të tij, pra ishtarëve të PDK-së, ishtarëve që siç quhet krahu i luftës, dhe ai po del, thjesht një prej më të dyshuarve, që bashkëpunoi me serb pa ndërprerë.
Mbetet në ndërgjegjegjen e vëllezërve tanë, që të shkëputen dhe distancohen nga Azem Syla, dhe azemat e tjerë, bashkëpunëtorë të serbëve, dhe që punuan dhe punojnë kundër interesave të shqiptarëve, që çoi edhe në zbrazjen e Kosovës.
Tregimi për bashkëpunimin me sigurimin serb nuk fillon dhe as përfundon këtu.
Nesër do të lexoni a ishte Azem Syla i lidhur me UDB-në dhe kush ishin njerëzit e tij, shqiptarë dhe serb?
GAZATA SHQIPTARI.EU

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/turqit-e-ndertuan-cele-kullen-me-952-kafka-shqiptaresh-kryengritje-i-printe-gjergj-pjetri/

http://www.shqiptari.eu/hashim-thaci-e-tradhtoi-komandant-dajen-azem-sylen-nazim-bllaca-njeri-i-thacit/

http://www.shqiptari.eu/tronditet-krimi-i-organizuar-azem-syla-me-50-kriminele-po-kerkohet-nga-policia-fotovideo/

Ai po kërkohet edhe për biznese ilegale me toka shoqërore që i ka kushtuar dëme buxhetit të Kosovës rreth 30 milionë euro, përkatësisht me rastin e tokave në Veternik dhe Çagllavicë ku janë të përfshirë shqiptarë dhe serbë.
Në grupin që tashmë po njihet si “Grupi i Azem Sylës” ka të akuzuar nga të gjitha sferat e jetës, duke u nisur nga biznesmen, zyrtar komunal, avokat, etj.
Indeksonline mëson se bashkëpunëtori kryesor i Azem Sylës i dyshuar për tjetërsim të paligjshëm të pronave është një pjesëtarë i MUP-it serb (Ministria e Punëve të Brendshme).
“Personi në fjalë ka punuar në MUP edhe para luftës e vazhdon të punojë edhe tash”, thonë burime të Indeksonline.
Po ashtu këto burime thonë se tokat e përmendura si shpronësime ilegale gjenden në fshatin Grackë e Vjetër e Lipjanit, Obiliq dhe Fushë Kosovë.
Të arrestuar janë gjashtë veta nga 40 të kërkuar, janë shoferi i Azem Sylës, deputetit të PDK-së, drejtori i ndërmarrjes banesore në Prishtinë, Sabedin Haxhiu, Arton Vila dhe tre të tjerë.
Këta janë emrat:
Azem Syla,
Shaban Syla,
Shpresim Uka,
Fahredin Gashi,
Arton Vila,
Hajrullah Berisha,
Ilaz Syla,
Driton Hajdari,
Nuhi Uka – ish kryetar i Gjykatës Komunale në Prishtinë,
Sabedin Haxhiu – kryeshef i ndërmarrjes publike banesore,
Avokatët: Avni Maxhuni, Eduar Gashi, Mexhid Syla, dhe Gazmend Gashi,
Ramadan Uka – inxhinier, Avdyrrahman Brashori,
Tefik Uka – zyrtar në Gjykatën Komunale të Prishtinës,

Biserka Adianqiq – zyrtare certifikuese në Gjykatën Komunale të Prishtinës, dega në Graçanicë,
Miliana Vlasaqeviq – zyrtare certifikuese në Gjykatën Komunale të Gracanicës,
Lubisha Vujoviq, Aleksandër Bllagojeviq – polic i Kosovës,
Vidosav Novakoviq – ish-polic i Serbisë,
Bozhidar Lekiq,
Dragan Maksimoviq,
Shqipe Maxhuni,
Elhame Uka,
Lumnije Sopjani,
Sami Maqedonci,
Mustafë Haliti,
Sali Bivolaku,
Idriz Buza,
Nyrtene Brajshori,
Enver Çoçaj,
Visar Ahmeti,
Samir Haxhimusaj,
N. P.,
Shkelqim Latifaj,
Jusuf Lataj,
Agron Haxhosaj,
Xhevahir Begolli,
Nadir Shantir,
Muharrem Kadriu,
Ramadan Mavraj,
Raif Hajdini,
Valdet Shaqiri,
Skender Potera,
Arsim Hasani,
Kujtim Bucaliu,
Baki Abdullahu,
Haki Hyseni,
Jeton Govori dhe
Besnik Rexha.

Sipas Insajderit

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-azem-syla-e-kercenon-presidentin-hashim-thaci-me-jete-do-tju-sulmoje-me-tere-arsenalin/

http://www.shqiptari.eu/skandal-i-radhes-syla-a-po-i-refuzohet-ndihma-azem-syles-nga-udb-ja-e-serbise/

 
Displaying 9 Comments
Have Your Say
 1. Skenda thotë:

  Per sa koh qe hajnat e keti vendi, tradhtaret, gjysem analfabetet te pa shkoluarit qe kan krye fakultete, doktoratura me para e pa dituri, qe tani jan komandanta e parlamentar e funsionar tani edhe si njerz pushtetare ta udheheqin ket vend. Veshtire se do te kemi krenari, paqe, miqenje…
  E ter Evropa ka qen e vullnetit qe te na ndihmoj pas vitit 1999 por nuk ka pas me kend te bisedoj…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(18) Nuk Pelqej(2)
 2. Mehmeti thotë:

  Ne krejt kete tollovi dhe rastet tjera te kthimit te pasurise se patundeshme pas luftes, pyetja fundaqmentale, kryesore, per personat e perier ne keto ceshtje, e sidomos ata jurista te cilet kan punu si gjuqetar,avokat dhe kataster, duhet pyetur, sepse deri me taqh nuk pash, as degjova se dikush e ka ber pyetjen fundamentale, kryesore, me cfar LIGJI ju kan kethy tokat e nacionalizuara personave qofshin Serb, apo SHqipetar, kur dihet se ne Kosove, akoma nuk eshte aprovu nje ligj ni tille, te cilin per 16 vite e presin ish pronaret ! Po e percjelli debatin qe po zhvillohet keto dite, dhe mram e ndigjova debatin ne Kalxo.kom ! As jurista, as gaazetar nuk po e permendin LIGJIN ce eshte celsi i kesaj ceshtjeje!Po mbes me shpres qe Ju do ta iniconi kete ceshtje, te te gjitha organet kompetente,te cilat do ti shpallin kontratat si te pa ligjeshme dhe te pa nvlefeshme !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(0)
 3. Blerim thotë:

  Të akuzohet, nuk do të thotë së është fajtor. Kur Gjykata e shpallë fajtor, atëherë secili mund ta thotë fjalën e tij.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(7)
 4. Besnik thotë:

  Njerzt e shikut jan njerz te cilet kan punu me Udb e shkijeve kan marre urdhra pej udb qe ti vrajne njerzt ma te zot gjat Luftes si dhe mas Luftes kta ikan vra pra her kurdo her do te pergjigjen Tradhtart e vendit me xhavit e me azem syla me kadri veselin kta jan njerz te pagun pej udb qe i vrajten njerzt e shkollum per te ardh sot ne karrika po shihet edhe sot Kush Luftoi per Atedhe e kush Luftoi per pare e karrika Lavdi atyre qe dhan jeten per Liri te Kosoves se sa per qeta qe nakan met Politikana veq mjav ba si ukrani meti gju Kontinjer Borllogu qaq kan vleft kta katastrof per Popullin e Kosoves kush pe udheheq hajmedet se qka naka gjet…..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(27) Nuk Pelqej(3)
 5. Agoni thotë:

  “Kush qka t’ban i vjerr ne basku te vet”- kan than pleqt. Ne kete rast te gjithe ata qe kan gisht ne keto vepra krimimale duhet te ndiqen pameshirshem.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(30) Nuk Pelqej(2)
 6. Mehmet thotë:

  Keta pisa bashk me thaqdaqiqi e isabiriqeni e grabovc e lushtaku e kadri shiku Rexhep selimi Selim Selim ramushin e shum hejna tjer duhet mej burgos per gjithe jeten keta jan hejnat e popllit ne Ks Sa i perket grupit shiku duhet mej burgos Äta jan puntor serbi

  Përgjigjiuni
  Pelqej(25) Nuk Pelqej(2)
  • Agoni thotë:

   Eu po berllogu qe qenke, a ka shqiptar te mire per ty apo vetem ata matrapaz qe gjat luftes kan ba pazare me serb jane te mire per ty apo ndoshta edhe naj serb!

   Përgjigjiuni
   Pelqej(8) Nuk Pelqej(2)
 7. nderim thotë:

  Besoj qe edhe Xhavt Haliti duhet te hetohet per shume te bera gjate dhe pas luftes.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(21) Nuk Pelqej(1)
 8. Xhafer Leci thotë:

  Azem Sylën, ish i përndjekur politik, si arriti të hyjë në Shqipëri në vitet 1980-ta dhe, të kthehet në Kosovë pa asnjë therrë në këmbë?!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(43) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...