Published On: 21 Prill, 2016

SHOKUESE: Dy mijë ‘bomba’- skandale për BDI-në

  • Arkivat e policisë serbe prej sot do të jenë më të pasura për 2.000 incizime me biseda të funksionarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) dhe rreth 500 incizime me biseda të funksionarëve të VMRO-DPMNE-së. Burime që pretendojnë se janë të afërta me gazetarin Zoran Bozhinovski, thonë se këto incizime janë gjetur në banesën e tij, gjatë arrestimit të sotëm nga policia serbe, shkruan Lajmpress.com.

Policia serbe ka arrestuar Bozhinovskin sot në mëngjes, në Novi Sad. Ai tani vite me radhë jetonte në Novi Sad të Serbisë, prej ku vazhdimisht paraqitej me informacione sensacionale lidhur me krimin në skenën politike të Maqedonisë.

Bozhinovski është arrestuar edhe më herët nga policia serbe, por pas ca kohe të kaluar në paraburgim është liruar. Autoritetet në Maqedoni e kërkojnë si të dyshuar në rastin “Spiuni”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...