Published On: 24 Qershor, 2016

Shokuese, ‘Daily Mail’: Ja skuadrat që kualifikohen në çerekfinale

Faza e 1/8 në Kampionatin Europian do të rezervojë disa përballje interesante ku sfida mes Italisë dhe Spanjës do të tërheqë vëmendjen e të gjithëve.

Islanda ka siguruar një fitore në fund ndaj Austrisë, ndërsa në 1\8-tën do të përballet me Anglinë, që në një fazë dukej që do të përballej me Portugalinë.

Tabloidi britanik ‘Daily Mail’ ka bërë një parashikim me kombëtaret që do të vazhdojnë garën në ‘Euro 2016’.

Parashikimet e bëra nga Daily Mail:
Poloni 1:0 Zvicër
Kroaci 2:1 Portugali
Uells 2:0 Irlandë Veriore
Hungari 1:2 Belgjikë
Gjermani 2:0 Sllovaki
Itali 1:1 Spanjë (vendoset me penallti, kualifikohet Italia)
Francë 2:0 Irlandë
Angli 1:0 Islandë
3599FF3800000578-3657074-image-a-37_1466716075550

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...