Published On: 11 Prill, 2016

Shoku ruan armën dhe flamurin e Agim Ramadanit (Video)

Komandant Agim Ramadani, i njohur me nofkën KATANA mund të mos jetë fizikisht në mesin e familjarëve, miqve dhe popullit të Kosovës.

Por kujtimi për jetën e luftën e tij historike mbahet i gjallë, sidomos në mesin e miqve të tij.

Për këtë gjë është kujdesur më së shumti bashkëluftëtari i tij, Xhafer Gashi, i cili ka krijuar një ‘perandori’ me kujtime të Agim Ramadanit, raporton Tribuna.

Një qendër rekreative në qytetin e Obiliqit mban emrin e komandant KATANA-së.

Një ndërtesë e mbushur me kujtime të tij, fotografi të luftës, të Koshares e të fëmijëve të tij, piktura, përplot buste e skulptura të tij.

Xhafer Gashi ruan me shumë dashuri flamurin dhe armën me të cilën luftoj Agimi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...