Published On: 24 Qershor, 2016

Shokon Turqia, mos hani pica italiane

  • Italia me humbjen ndaj Irlandës nxori Turqinë jashtë Kampionatit Evropian, ndërsa këta të fundit kanë vendosur mos konsumojnë produkte italiane

Ndonëse kjo duket si një lojë, çdo gjë ka marrë rrugën e seriozitetit.

Në një numër të madh mediash turke ka nisur një fushatë për të bojkotuar produktet italiane, duke filluar nga picat.

“Të mos e hamë më picën italiane”. Ky është slogani i këtyre orëve të fundit në Turqi. “Ne kemi qenë viktima të rregullores së UEFA-s dhe kjo formulë duhet të ndryshojë sa më shpejt”, shkruan ish-futbollisti i Kombëtares, Ridvan Dilmen.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...