Published On: 4 Shkurt, 2016

Shokon Seremb Gjergji, aplikon për President

Kandidati i pavarur për president të Kosovës, Seremb Gjergji ka deponuar në Kuvendin e Kosovës dhe te të gjitha grupet parlamentare, kërkesën për ta përkrahur me nënshkrime si kandidatë për president të vendit.

Ai në rrjetin social facebook, transmeton kp, ka shkruar se si i pavarur është alternativa më e mirë të cilën po e kërkojnë të gjithë deputetët dhe qytetarët e Kosovës.

“Njëherësh, me këtë veprim e kam njoftuar edhe Kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli.
Zgjedhja ime President do të sjellë Pajtim në tërë Faktorin politik në Kosovë. Njëherësh, do ta përmirësoja dhe avancoja Imazhin e Kosovës”, thuhet në postimin e Gjergjit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...