Published On: 5 Prill, 2016

Shokon Abrashi: Liberalizimi i vizave do të jetë tragjedi e madhe për Kosovën

Gazmend Abrashi nga AAK-ja, ka vlerësuar se edhe liberalizimi i vizave që pritet të vijë, nuk është aspak i mirë opër Kosovën. Kjo pasi sipas tij, janë dashur të kryhen disa punë para tij.

“Edhe qaj liberalizim do të jetë tragjedi edhe më e madhe për Kosovën. Për ta bërë MSA- dhe liberalizimin duhet bërë një punë paraparake”, ka thënë ai në Rubikon, përcjellë GazetaBlic.

Pas kësaj, ka reaguar edhe minsitrja e Tregtisë dhe insustrisë Hykmete Bajrami, por edhe ish-ministri Bernard Nikaj.

Ky i fundit ka thënë se asnjë vend nuk i ka hequr vizat, para MSA-së.
“Asnjë vend në regjion nuk i ka realizu vizat para MSA-së”, ka thënë ai si kundërpërgjigje ndaj Arbashit.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Hajt lop hajt hatum thotë:

    Ky feneq vet e merr vizen me passport te serbise …bre qeni ……..qi osht ky . Ne beograd e ka zyren prej viteve 90-ta ….deri sot. Krejt ata qe jkane viza mos metshin pa q……at non tshkaut

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...