Published On: 1 Nëntor, 2016

Shokohet Ronaldo, Messi e mund në garën për Topin e Artë

Mediat katalanase pohojnë se Leo Messi ka mposhtur Cristiano Ronaldon në garën për Topin e Artë këtë vit.

‘Diario Gol’, e cila është e bazuar në Kataluni, shkruan se Messi do ta mund Ronaldon në garën për çmimin e Topit të Artë, përcjell Gazeta Blic

Sipas Diario Gol, Cristiano Ronaldo do ta fitojë çmimin më të lartë të ‘Best FIFA Football Awards’, kurse Leo Messi do të nderohet me çmimin prestigjoz të Ballon d’Or.

Kujtojmë se FIFA ka lansuar ceremoninë e saj të veçantë të çmimeve, e cila do të jetë e ndarë nga France Football dhe Topi i Artë.

Messi ka fituar pesë herë Topin e Artë, kurse Ronaldo gjithsej tri herë në karrierën e tij.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...