Published On: 5 Prill, 2016

Shokohet Pacolli: Po ta kisha nëntokën e komandantët, sot do të isha president (Video)

  • Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se është shokuar dhe është habitur nga vlerësimi i Gjykatës Kushtetuese se Hashim Thaçi është zgjedhur në krye të shtetit në mënyrë kushtetuese.

Pacolli, i cili ishte rrëzuar nga posti i presidentit nga Gjykata Kushtetuese për shkelje të procedurave gjatë zgjedhjes së tij, ka thënë se është habitur nga fakti se gjatë zgjedhjes së tij kërkoheshin të gjithë deputetët, e për Thaçin vetëm dy të tretat.

“Shihet qartë që ka qenë një gjë e përgatitur. Tash mua më jepet një dyshim që ky instrumentalizim për t’u zgjedhur Presidenti në kohën kur jam zgjedhur unë, ka qenë lojë. Ka qenë një gjë e orkestruar”, ka thënë Pacolli në emisionin Rrokum Roll, në televizionin Rrokum.

B.Pacolli

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...