Published On: 28 Shtator, 2016

Shokët e skuadrës i nxjerrin “të palarat”: Ja sekretet që ruan Shkëlzen Gashi

Shkëlzen Gashi është një “yll” te Kolorado dhe me golin e fundit të shënuar ndaj Vankuver me goditje dënimi, i ka mbërthyer edhe më shumë tifozët rreth tij. Në faqen zyrtare të klubit ka plot lavde për sulmuesin, teksa këtë herë klubi ka vendosur t’i prezantojë tifozëve anën tjetër të Gashit, dhe këtë e bëjnë disa prej lojtarëve që i zbulojnë “sekretit” ish­sulmuesit të Bazelit. Kevin Doyle: “E pëlqen modën, gjithmonë vishet shumë bukur dhe jam xheloz për kontratën e tij me Louis Vitton”.

Bobby Burling: “Gashi ka një koleksion makinash në shtëpinë e tij dhe e ndihmova që ta përdorte patentën edhe këtu në Amerikë. Kemi diskutuar se çfarë makine dëshironte që të blinte këtu, por ai e ka një koleksion makinash luksoze në Zvicër”.

Dillon Poëers: “Një zakon të çuditshëm që njerëzit nuk e njohin rreth Gashit, është që ai vendos gjithmonë akull në gju, diçka që askush tjetër në skuadër nuk e aplikon. Megjithatë, për Shkëlzenin ky ritual është mjaft i rëndësishëm”.

Jared Watts: “Është një profesionist i vërtetë dhe një lojtar i shkëlqyer. Por, e veçantë nga Gashi është që praktikon masazh për këmbët çdo ditë, para dhe pas stërvitjeve”.

Marlon Hairston: “Gashi e dashuron shkencën e futbollit, por seriozisht ai ishte një përforcim i jashtëzakonshëm për skuadrën. Ai është një prej lojtarëve që ka më tepër eksperiencë dhe po paraqitet shumë mirë”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...