Published On: 29 Shkurt, 2016

SHOK, dështim i politikës së hyzmeqarëve të ferrit

 

Agim Vuniqi

Ëndrrat tona për Oscarin u shuan, ne vërtetë ishim të përgatitur se kjo punë ishte e kryer, ishin organizuar fjalimet e politikucëve para kamerave, festivale festive, tallava e rrokpendla tjera dhe nëfund SHOK, mbet vetëm film i nominuar. Në historinë e Akademisë së filmit Oscar mbetën vetëm fituesit! A thua mendoni se nuk ka ndikuar në këtë vendim pamjet e snajperistëve mbi kulmet e godinave të larta, pastaj tërheqja zvarrë e deputetëve në parlamentin e Kosovës, dhe zgjedhja e presidentit nën tym, të tëra këto i kanë parasysh anëtaret e komisionit për ndarjen e shpërblimit të respektuar, pra kjo politikë e hyzmeqarëve të ferrit, vetëm jo e shqiptarëve është dashakeqe, mbetën për ti lëpirë gishtat e pista, mbase mbetën pa shijuar ëmbëlsinë e tortës së madhe të suksesit, të cilin ia kishin mveshë vetes. Respekt për filmbërsit, por sot për sot e dëshmuar me rezultate është vetëm Majlinda Kelmendi, ajo mbetet heroina e shqiptarëve, për të në botë flitet me respekt, sepse ajo fitoi aureolen, dy herë kampione e botës në xhudo, dhe më e mira në botë në të gjitha kategoritë… /SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...