Published On: 21 Janar, 2016

Shkurte Fejza O Gur i Dardanisë, e gurë lirie, Ibrahim Rugova (Video)

Këngëtarja e muzikës burimore shqiptare, Shkurte Fejza, vitin e kaluar ka publikuar një videokëngë për presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugovën.

Kënga mban titullin “Guri i pavarësisë”, ku teksti i këngës i referohet gurëve që presidenti i ndjerë, Ibrahim Rugova, i quante gur të Dardanisë antike dhe të Pavarësisë së Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...