Published On: 13 Shtator, 2016

Shkupi edhe sot dridhet nga një tërmet

Nata e mbrëmshme ishte pothuaj se e qetë, pas tërmeteve të vazhdueshme që dridhen kryeqytetin dhe rrethinën e tij

Por, edhe mëngjesin e sotëm nuk munguan dridhjet. Një tërmet prej 2.9 ballë sipas shkallës “Ritherit”, goditi Shkupin në ora 08:10 minuta. Ndërsa mbrëmë rreth orës 20 u regjistruan dy dridhje, njëra prej 2.4 ballë e përcjellë nga një më e fuqishme prej 4 ballë sipas “Rihterit”, shkruan TV21.TV

Si pasojë e dridhjeve të vazhdueshme, një numër i konsiderueshëm i ndërtesave kanë pësuar dëme, si çarje të murit dhe rrënje të fasadave./21Media
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...