Published On: 24 Shtator, 2016
Bota |

‘Shkundet’ nga tërmeti Rumania, raportohet për të lënduar

Autoritetet rumune njoftojnë një tërmeti me përmasa 5.3 shkallë Rihter e ka goditur Rumaninë në lindje dhe qendër, dhe se dridhja është ndier edhe në vendin fqinj Moldavi.

Instituti Kombëtar i Tokës dhe Fizikes i Rumanisë ka thënë se tërmeti ka ndodhur në orën 2:11 të së shtunës.

Tërmeti e ka pasur epiqendrën në lindje të rajonit Vrancea, i njohur për aktivitetet e tij sizmike.

Është raportuar për dëme të vogla dhe lëndime në qytetin Iasi.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...