Published On: 10 Korrik, 2016
Bota |

Shkon në pesë numri i të vrarëve nga sulmi me bombë në Turqi

Militantët kurdë (PKK) kanë kryer një sulm me bombë në një bazë ushtarake në Turqinë juglindore, në zonën Shemdinli, provincën Hakkari, duke lënë të vdekur pesë ushtarë

Ky ishte sulmi i dytë i tillë brenda 12 orëve në këtë rajon, i cili është kryesisht me kurdë.

Megjithatë, ushtria turke ka nisur një operacion për t’i kapur autorët.

Ndërsa sulmi i parë ndodhi të shtunën në mesditë në një bazë ushtarake në Mardin, qytet i cili gjendet në afërsi të kufirit me Sirinë, ku vranë dy ushtarë dhe dhjetëra civilë u plagosën./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...