Published On: 8 Tetor, 2016
Bota |

Shkon në 800 numri i të vdekurve nga uragani në Haiti

Numri i të vdekurve në Haiti, si pasojë e uraganit Matthew, ka arritur mbi 800.

Shumica e vdekjeve janë regjistuar në bregdetin jugperëndimor, i cili ka përjetuar forcën e plotë të stuhisë këtë javë.

Uragani Matthew, i kategorisë tre, ka qenë më i fuqishmi në Karaibe në së paku një dekadë. Ai ka sjellë erëra deri në 193 kilometra në orë.

Ekipet e ndihmës nga Kombet e Bashkuara kanë thënë se disa zona mund të arrihen vetëm nga deti ose ajri.

Marina e SHBA-së ka dërguar po ashtu ndihma./rel/

Haiti është një nga vendet më të varfra në botë dhe shumë prej banorëve jetojnë në kasolle prej druri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...