Published On: 18 Qershor, 2017

Shkon në 731 numri i ushtarëve të helmuar në Turqi (VIDEO)

Më shumë se 700 ushtarakë në kazermën e ushtrisë turke në Manisa janë përballur me probleme intoksikimi, të shoqëruara me të vjella, pas një darke, ndërkohë që rreth 400 prej tyre janë dërguar në spital.

Ministri turk i Mbrojtjes, Fikri Ishik, deklaroi sot se 72 ushtarë janë ende në spital për trajtim të mëtejshëm dhe se nuk ka rrezik jete për asnjërin prej tyre.

I shoqëruar nga komandanti i forcave të këmbësorisë, gjenerali Zeki Çollak, ministri Ishik vizitoi sot ushtarakët në spital.

Prefekti i provincës Manisa, Mustafa Hakan Guvencer, deklaroi se akoma nuk mund të thonë saktë arsyen e helmimit të ushtarakëve dhe se për këtë po kryhet një hetim.

“Nuk mund të them asgjë zyrtarisht për shkaqet e problemit me shëndetin e ushtarëve, të cilat u shtruan në spital pas darkës së ngrënë. Të gjitha detajet do të dihen pas hetimit laboratorik”, tha ai.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...