Published On: 27 Mars, 2016
Bota |

Shkon në 60 numri i viktimave në Pakistan pas sulmit terrorist (Video)

  • Të paktën 60 persona kanë mbetur të vrarë pas sulmit vetëvrasës që ka ndodhur sot në Lahore të Pakistanit.

The Guardian shkruan se policia pakistaneze ka konfirmuare se sulmi kishte ndodhur në një park publik në qytetin e Pakistanit Lindor.

Përpos 60 të vdekurve janë edhe të paktën 300 të plagosur.

Tjetër sulm terrorist, 38 të vrarë dhe qindra të plagosur në Pakistan

Të paktën 38 persona të vrarë dhe qindra të tjerë të plagosur është bilanci i raportuar nga një shpërthim jashtë një parku publik në lindje të qytetit pakistanez, Lahore ka ndodhur këtë të diel, raporton reuters duke theksuar se shumica e viktimave janë gra dhe fëmijë.

Sipas zyrtarëve pakistanez shpërthimi i sotëm mund të jetë një sulm terrorist.

Mediat lokale kanë raportuar se autoritetet kanë evakuuar njerëzit jashtë parkut, e cila ishte mbushur me njerëz.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...