Published On: 28 Qershor, 2016

Shkon në 50 veta numri i të vrarëve në Aeroportin e Stambollit

Është rritur ndjeshëm numri i të vrarëve nga sulmi në Aeroportin e Stambollit, në natën e së martës.

Një zyrtar i lartë turk ka thënë se rreth 50 veta janë vrarë dhe 60 të plagosur nga sulmet me bomba në aeroportin “Ataturk”.

Associated Press raporton, duke cituar zyrtarin turk, se grupi Shteti Islamik (ISIS) ka kryer sulmet në Stamboll.

Bodies lie on the pavement outside Istanbul's international airport after explosions and gunfire shook the terminal, killing at least 10stambollbombPolice investigators begin to search the area where the explosions went off, at the international airport in Istanbul, shortly before 10pm local timeCrime scene investigators work next to a body after a suicide bomb attack killed up to 50 people at Ataturk Airport in Istanbul, TurkeyDozens of paramedics help the wounded following the airport attack, which left at least 60 wounded and at least 10 deadPhotographs from the scene of the attack show devastation, as paramedics rush the wounded to hospital and forensic officers start work

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...