Published On: 18 Prill, 2016
Bota |

Shkon në 272 numri i viktimave në Ekuador (Video)

  • Pas tërmetit të fuqishëm që goditi Ekudaorin të shtunën, mbetën 272 persona të vdekur. Tërmeti ishte i shkallës 7.8, i cili ka shkatërruar fshatra dhe qytete bregdetare të Ekuadorit

Sipas nën kryetarit ekuadorian, Jotge Glas, numri i viktimave ka shkuar në 272 persona ndërsa numri i të plagosurve në 2 mijë e 500, shkruan RT, transmeton Gazeta Express.

“Ka ende njerëz të bllokuar në vende të ndryshme të rrënojave, megjithatë ne kemi filluar operacionet e shpëtimit”, ka thënë ai. /GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...