Published On: 17 Prill, 2016
Bota |

Shkon në 233 numri i të vdekurve nga tërmeti në Ekuador

Ka shkuar në 233 numri i personave që humbën jetën nga tërmeti me magnitudë 7.8 ballë Rihter që tronditi dje në mbrëmje Ekuatorin, si dhe shkaktoi dëme të konsiderueshme në shumë zona të vendit. Mijëra janë personat e plagosur, ndërkohë që raportohet për qindra të tjerë të mbetur nën rrënoja.

Presidenti Correa shpalli gjendjen e jashtëzakonshme në të gjithë vendin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...