Published On: 24 Gusht, 2016
Bota |

Shkon në 120 numri i të vdekurve në Itali

Ka shkuar në 120 numri i të vdekurve në tragjedinë natyrore në Itali.

Tërmeti i cili goditi pjesën qendrore të Italisë,  ka lënë deri tani 120 të vdekur, dhe ky numër pritet sërish të rritet.

 Kështu ka konfirmuar kryeministri i vendit Matteo Renzi.

Tre tërmete të forta kanë goditur gjatë natës Italinë qendrore. I pari dhe më i forti me magnitudë 6.2 ballë i shkallës Rihter është regjistruar rreth orës 03:36 rreth dy km nga qyteti i Accumolit dhe 10 km nga Arquata del Tronto dhe Amatrice.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...