Published On: 7 Janar, 2016

Shkodran Mustafi futbollisti shqiptar më i shtrenjtë

Uebfaqja e specializuar për vlerësimin e lojtarëve dhe klubeve evropiane, “Cies football-observatory”, ka publikuar sot listën e 100 futbollistëve me çmimin më të lartë për të ndërruar klube në miniafatin kalimtar të janarit.

Në listën e publikuar është vetëm një shqiptar. Shkodran Mustafi që luan për Valencian dhe Gjermaninë është i 69-ti në listë me vlerë prej 34.2 milionë euro.

Listës i prinë Lionel Messi i Barcelonës, i ndjekur nga Neymar e Hazard i Chelseat. Cristiano Ronaldo është i katërti, ndërsa top-dhjetëshen e kompletojnë Harry Kane, Raheem Sterling, Antoine Griezmann, Luis Suarez, Sergio Aguero dhe Alexis Sanchez.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...