Published On: 14 Tetor, 2016

Shkencëtarët zbulojnë një kurë për kancer mbi 60 vite më parë (Ata e kanë mbajtur të fshehtë gjatë gjithë kohës)

Kura e kancerit është gati 60 vite e zbuluar, por që ka qenë top sekret gjatë gjithë kësaj kohe…

Dr. Johanna Budwig vdiq në vitin 2003 në moshën 95 vjeçare, e cila u nominuar 6 herë për çmimin Nobel në mjekësi që nënkupton se ajo bëri punën e saj për mrekulli. Besoni ose jo, gjatë karrierës së saj ajo shëroi 90% të pacientëve me kancer, duke përdorur përbërës jo-toksikë pa shkaktimin e asnjë efekti anësor. Fatkeqësisht, për shkak të kësaj, ajo u bë armiku më i madh i industrisë farmaceutike.

Që nga vitet 1950-ta ata i kanë bërë presion punës së saj dhe si rezultat i kësaj shumica e njerëzve nuk janë fare në dijeni për Budwig Protokolin. Ajo pohoi se e dinte përgjigjen e kurës për kancer por që mjekët amerikanë nuk deshën ta dëgjonin. Ata erdhën tek ajo, e vëzhguan dhe u magjepsën nga puna e saj. Por, ata donin të bënin një marrëveshje të veçantë, duke tentuar t’ia marrin metodën punuese në shtëpi dhe të fitonin para nga kjo. Ajo u penalizua në secilin vend të mundshëm.

Industria e kancerit është një gënjeshtër e madhe!

Ndonjëherë pacientët me kancer janë pothuajse të vdekur dhe për këtë arsye janë një mundësi shumë e mirë përfituese për kompanitë farmaceutike. Kanceri është sëmundja më fitimprurëse në të gjithë historinë mjekësore, kështuqë padyshim që industria e kancerit nuk ka asnjë lloj interesi për të gjetur kurën e sëmundjes.

Triniteti i kancerit

Triniteti i kancerit bëhet nga toksinat, rrezatimi dhe acidoza të cilat shkaktohen nga mjetet farmaceutike dhe kequshqyerja. Acidoza është gjendja përfundimtare në të cilën kimia e trupit të pacientit bëhet acidike dhe gjaku humbet aftësinë për të marrë dhe liruar oksigjenin. Tek pacientët me kancer, oksigjeni brenda gjakut zëvendësohet me mbeturina siç është dioksid karboni. Mungesa e oksigjenit e çon në formimin e tumorit.

I gjithë ky proces shpie në shumimin e qelizave kancerogjene dhe të gjithë e dimë përfundimin e tij. Të gjitha këto informata janë vërtetuar nga shkenca dhe Dr. Otto Warburg mori edhe çmimin Nobel në vitin 1931.

Arma më e fuqishme në luftën kundër kancerit është oksigjeni. Budwig Protokoli, stimulon furnizimin me oksigjen shumë më mirë në krahasim me terapitë tjera, rregullon Ph-në e trupit përtej neutrales në gjendje alkaline. Kur mjedisi i trupit është alkalin, gjaku është përplot oksigjen dhe kjo paraqet rrezik për qelizat kancerogjene. Ky protokol nga Dr. Budwig bazohet në zgjidhjen e bërë nga gjiza dhe fara liri.

Protokoli kundër kancerit – Budwig Protokoli

Janë dy faza. E para është përzierje natyrale nga proteinat e gjizës (djath fshati), omega-3 aacide yndyrore nga farat e lirit. Këto acide yndyrore do të sintetizohen nga trupi në sasinë e saktë në të cilën ajo ka nevojë.

Këto acide yndyrore janë të nevojshme për shkak se enzimet e frymëmarrjes nuk mund të funksionojnë pa to. Shumë funksione vitale mund të dëmtohen nëse ka mungesë të acideve yndyrore. Ajo ka deklaruar të gjitha këto informata dhe gjithashtu shtoi se njeriu nuk mund të mbijetojë pa ajër dhe ushqim, prandaj edhe pa këto acide yndyrore njëlloj nuk mund të mbijetojmë. Kjo kurë jepet në mënyrë orale.

Nga ana tjetër, faza e dytë përbëhet nga një dietë e veçantë. Për 6 muaj pacientët duhet të ndjekin protokollin, pavarsisht simptomave të tyre.

Kura mjekësore:

Përbërësit:

1 filxhan gjizë të pastër (sigurohuni mos të jetë nga qumështi i homogjenizuar)
2-5 lugë vaj nga farat e lirit, 10 kapsula suplemente ose 1-3 lugë fara të freskëta liri
Pak spec të kuq
Ky ilaç duhet të kombinohet si duhet dhe të konsumohet një herë në ditë. Përzieni vetëm me lugë druri, asnjëherë me lugë metalike.

Dieta ushqyese:

Shmangni apo ulni sasinë e sheqerit
Shmangni yndyrnat shtazore
Mos konsumoni majonezë komerciale
Shmangni mishin jo-organikë
Shmangni gjalpin dhe margarinën
Konsumoni lëngje të freskëta të perimeve si karrota, selino dhe panxhar i kuq
Konsumoni një filxhan çaj të ngrohtë, tri herë në ditë
Shmangni ëmbëlsuesit artificialë
Shmangni të gjitha ushqimet e përpunuara
Zvogëloni përdorimin e produkteve farmaceutike
Shmangni ujin prej rubineti apo ujë në shishe, përdorni produkte të cilat nuk përmbajnë fluoride
Konsumoni vetëm ushqime të freskëta
Këshilla shtesë:

Përdorni vajin nga farat e lirit
Shmangni vajin e pëshkut dhe të gjitha acidet yndyrore që nuk përmbajnë fara liri
Merrni vitaminë C në bazë ditore, jo më shumë se 5 gramë
Shmangni kozmetikën dhe kremin kundër diellit
Shmangni bukën e bardhë, orizin e bardhë, sheqerin e bardhë, kripën e bardhë, miellin e bardhë dhe çdo gjë që përmban komponime nga klori
Shmangni produktet me vaj kanola dhe soje
Konsumoni një lugë çaji në ditë nga vaji i kokosit organik.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...