On 21 Mars, 2017 With 0 Komente

Ja se çka mund të tregojsë se sa do të jetoni

Humbja e dhëmbëve mund të zbulojë se sa kohë do të jetoni sipas një studimi të ri. Ja se si … Ata që i kanë […]

On 21 Mars, 2017 With 0 Komente

Zbulohet sekreti: Ja si me të vërtetë “notojnë” spermatozoidet

Përgjigja në pyetjen – se si një spermatozoid del fitues ndaj dhjetëra miliona të tjerëve në garë, që bukvalisht do të thotë jetë – ndoshta […]

On 21 Mars, 2017 With 0 Komente

Mushkonjat zgjedhin kë të pickojnë, ja përse

E keni pyetur ndonjëherë veten se përse mushkonjat duket sikur e kanë vetëm me ju dhe injoronjë ata që janë rreth e rrotull jush? Përllogaritet […]

On 21 Mars, 2017 With 0 Komente

Stërvitni trurin e bebes me këto lodra (FOTO)

Ndiqni këshillat në vazhdim për të zgjedhur lodrat e duhura të cilat ndihmojnë të vegjlit tuaj të zhvillohen. Kur kërkoni lodrën e duhur për vogëlushin/en […]

On 21 Mars, 2017 With 0 Komente

5 ‘armiq’ të mëlçisë, që nuk kanë lidhje me alkoolin

Mëlçia quhet ndryshe laboratori i organizmit. Ajo bën një punë fantastike në filtrimin e të gjitha gjërave të dëmshme në trup. Ky organ jetësor kryen […]

On 20 Mars, 2017 With 0 Komente

Alarmante! Rrezikojmë të mbetemi pa mjekë, për 3 vite ikën 400 vetë

Në vitet ardhshme kur mjekët që janë në punë të dalin në pension do të rrezikojmë të mbetemi pa mjekë. Në tre vitet e fundit […]

On 20 Mars, 2017 With 0 Komente

Kjo është mënyra e duhur për të pastruar dhëmbët (Video)

Pas gjithë këtyre viteve, sigurisht mendoni se keni mësuar perfekt si të pastroni dhëmbët, apo jo? Por, e keni gabim, dhe kjo është arsyeja.

On 20 Mars, 2017 With 0 Komente

“Krejt ka pak”, emisioni i ri i gatimit që do t’ju mësojë gjithçka rreth kësaj lëmie (Video)

“Krejt ka pak” është një emision nga gastronomia, i cili në këtë kohë të jetës së shpejtë dhe dinamike do t’ju dalë në ndihmë për […]

On 20 Mars, 2017 With 0 Komente

Akulli apo nxehtësia, cila mënyrë i trajton më mirë dhimbjet?

Është e dhimbshme t’i rikthehesh aktiviteteve ditore kur kemi një dhimbje qafe apo koke, një muskul të ndrydhur apo një ligament të tërhequr. Në kushtet e […]

On 20 Mars, 2017 With 0 Komente

Pesë mënyra si fëmijët i zgjojnë baballarët e tyre (VIDEO)

Ku ka ndjenjë më të mirë se sa të zgjohesh nga gjumi me zërin e ëmbël të foshnjës tënde? Sidomos, ku s’di t’i shqiptojë fjalët […]

On 20 Mars, 2017 With 0 Komente

A e dini përse shërben secili lloj i qepës?

Thuhet sa më djegës qepa ka aromë dhe shije më të fortë dhe më shumë vlera antioksiduese. Kuercetina është polifenol nga familja e flavonoideve. Qepa […]

On 20 Mars, 2017 With 0 Komente

KUJDES / A keni qime në vesh? Shkoni te doktori menjëherë

Sado e pabesueshme që mund t’ju duket, shkencëtarët së fundmi kanë gjetur një ndërlidhje mes qimeve të zeza në kanal të veshit dhe sulmeve në […]

On 20 Mars, 2017 With 0 Komente

Dentistët në shok: Zbulohet ilaçi që rigjeneron dhëmbët e prishur dhe të thyer

Një medikament për Alzheimerin rigjeneron dhëmbët! Shkencëtarët nga King’s College në Londër kanë zbuluar se medikamenti i quajtur Tideglusib, që u jepet pacientëve me Alzheimer, […]

On 20 Mars, 2017 With 0 Komente

Pika çudibërëse e veshit, ‘Shen men’

Në një emision televiziv së fundmi në Rusi, një doktor i shkencave mjekësore dhe psikologjisë, Mark Sandomirsky, këshilloi pacientët e tij të çlironin stresin duke […]

On 19 Mars, 2017 With 0 Komente

Pse nuk duhet të flini kurrë me flokë të lagur

Të flesh me flokët e njomë është shumë herë më e dëmshmë nga ç’mund ta merrni me mend. Dhimbje koke: Fjetja me kokën lagur mund të […]

On 19 Mars, 2017 With 0 Komente

70 vjeçarja e dëshmon se mosha është vetëm numër (FOTO)

Kjo 70 vjeçare të lë me gojë hapur. Është e vështirë të mendosh që ajo ka këtë moshë kur shikon fotografitë e saj. Deri në […]

On 19 Mars, 2017 With 0 Komente

Kjo është arsyeja përse ju dhemb koka kur kapni flokët ‘bisht kali’

Flokët bisht apo topuz janë një model shumë komod dhe praktik, sidomos kur flokët tuaja nuk janë në gjendjen perfekte dhe nuk keni kohë t’i […]

On 19 Mars, 2017 With 0 Komente

Njeriu që po trondit botën : “Kancerin e shëron…kjo gjë e thjeshtë”

Kanceri është konsideruar gjithmonë si sëmundja më e rëndë dhe shkencëtarët kanë vite që punojnë për të gjetur kurën ideale për shërimin nga kjo sëmundje […]

On 18 Mars, 2017 With 0 Komente

Rrëfimi tronditës: Mjekët më bënë prerje cezariane, por nuk më gjenin dot beben (Foto)

Një mama e re mbeti e tmerruar kur mjekët i bënë cezarianin, por nuk ia gjenin dot beben. Amber Hughes, 21 vjeç, tha se bebja […]

On 18 Mars, 2017 With 0 Komente

Të qani është mirë për shëndetin

Jeta është e mbushur plot gëzime dhe hidhërime, duke na dhuruar të qeshura dhe të qara. E qara bën mirë, pasi është një shenjë e […]

Faqja 3 nga 6« E Para...234...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>