On 25 Gusht, 2017 With 0 Komente

Pudra i shkaktoi kancer, kompania e njohur botërore dëmshpërblen gruan me qindra miliona dollarë

Pudra e “Johnson & Johnson” kur përdoret për higjenën femërore mund të shkaktojë kancer ovarian. Nuk është rasti i parë ai i një gruaje nga […]

On 23 Gusht, 2017 With 0 Komente

Mënyrat e zbardhjes së dhëmbëve

Të gjithë ëndërrojmë të kemi një buzëqeshje të përsosur si yjet e Hollywood-it. Sidoqoftë, jo gjithsecili mund të ketë mjaftueshëm para sa të shkojë te […]

On 22 Gusht, 2017 With 0 Komente

Përgatisni këtë recetë çdo mëngjes dhe mos u shqetësoni më për kilet e tepërta

Nëse jeni duke u përpjekur që të humbisni peshë në zonën e barkut, ky është mëngjesi më i mirë që mund të hani. Është shumë […]

On 21 Gusht, 2017 With 0 Komente

Ushqime për të hequr dhjamin e barkut

Dëshira për bel më të hollë dhe bark më të rrafshët nuk duhet pasur vetëm për t’u dukur bukur me xhinse. Njerëzit që kanë sasi […]

On 21 Gusht, 2017 With 0 Komente

Trishtuese: Rritet për 1/3 numri i të sëmurëve me kancer në Kosovë

Sot në emisionin e mëngjesit “Mirëmëngjesi Kosovë’, në Radio Televizionin e Kosovës (RTK), është diskutuar për rritjen e numrit të pacientëve me kancer në Kosovë. […]

On 18 Gusht, 2017 With 0 Komente

Përse fëmijët duhet të praktikojnë joga, ja çfarë përfitojnë

Yoga për fëmijë, natyrisht, është disi e ndryshme nga ajo për të rritur, por përdoren të njëjtat parime bazë: fryma, trupi, mendja dhe harmonizimi i […]

On 18 Gusht, 2017 With 0 Komente

Vetëm 4 lugë nga kjo përbërje magjike, dhe i thoni lamtumirë kësaj sëmundjeje të keqe

Shkencëtari i njohur rus e zbulon recetën për barin më të fuqishëm natyral, të cilin mund ta bëni edhe vet! Sipas shkencëtarit rus, ekziston recetë […]

On 17 Gusht, 2017 With 0 Komente

Gjyshja më tregoi këtë truk: Ajo shëroi këmbët e mia të plasaritura brenda një nate të vetme

Këmbët e plasaritura shkaktojnë një bezdi të madhe, sidomos ditëve të verës kur na duhet ti ekspozojmë më tepër thembrat tona. Ne ju tregojmë disa […]

On 15 Gusht, 2017 With 0 Komente

Çfarë thotë Bibla për homoseksualizmin dhe kënaqësinë seksuale

Bibla nuk e ndalon kënaqësinë seksuale, por tregon se është dhuratë nga Perëndia për të martuarit por shpjegon kënaqësitë seksuale, homoseksualizmin etj Ai i krijoi […]

On 14 Gusht, 2017 With 0 Komente

Megjithatë dajaku nuk ka dalë nga xheneti: Dënimi fizik i fëmijëve lë pasoja serioze!

Goditja e bën efektin e kundërt nga ajo që prindërit zakonisht dëshirojnë të arrijnë. Një hulumtim tregon që goditja është e lidhur me rezultatet e […]

On 12 Gusht, 2017 With 0 Komente

Mësoni shkakun e daljes së thinjave në moshë të re, faktorët që ndikojnë

Flokët e bardha apo gri nuk tregojnë medoemos plakjen. Flokët fillojnë të zbardhen kur rrënjët nuk prodhojnë më melaninë, pigmentin që i jep ngjyrë flokëve. […]

On 11 Gusht, 2017 With 0 Komente

Nuk keni për ta besuar! Ja sa kilometra ecin njerëzit gjatë gjithë jetës

Sipas një studimi të ACSM (Kolegji Amerikan i Mjekësisë Sportive), një person aktiv përshkon mesatarisht në jetën e tij rreth 120 000 km, ose tri […]

On 10 Gusht, 2017 With 0 Komente

Perëndimi në rrezik, ‘meshkujt nuk janë meshkuj’

Rezultatet e një studimi kanë konfirmuar se gjatë dekadave të fundit, cilësia e spermës, nuk ka reshtur së rëni tek meshkujt perëndimorë. Sipas këtij studimi, […]

On 7 Gusht, 2017 With 0 Komente

Një vezë në ditë, e rrezikshme sa pesë cigare

Një film i ri dokumentar i Netflix ka nxjerrë disa pohime kontradiktore për të cilat do të diskutohet në të ardhmen. Filmi “What the Health” […]

On 6 Gusht, 2017 With 0 Komente

Mjeku italian ka tronditur botën. Kanceri është një infeksion kërpudhor që shërohet me sodë buke

Dr. Tulio Simonchini ka tronditur botën e mjekësisë me deklaratën e tij mbi kancerin. Sipas tij, kanceri nuk është gjë tjetër veçse një infeksion kërpudhor […]

On 5 Gusht, 2017 With 0 Komente

Shtatë shkaqet e sterilitetit

Për sterilitetin e bashkëshortëve mund të flitet vetëm nëse shtatzënësia nuk ndodh pas dy viteve të marrëdhënieve të rregullta seksuale pa mjete kontraceptive. Nëse duam […]

On 5 Gusht, 2017 With 0 Komente

Ekspertët japin alarmin/ Temperaturat përvëluese, shënohen viktimat e para

Një valë ekstreme të nxehti ka përfshirë Europën përgjatë javës së fundit duke shënuar temperatura jashtëzakonisht ta larta. Si pasojë e këtyre kushteve meteorologjike janë […]

On 5 Gusht, 2017 With 0 Komente

Ja si t’ia dilni pa u djersitur në këto temperatura të larta

Vera është stina ku trupi ynë prodhon më shumë djersë që të qëndrojë i freskët pasi temperaturat janë shumë të larta. Por ekzistojnë disa mënyra […]

On 4 Gusht, 2017 With 0 Komente

‘’Mrekullia’’ e fundit nga shkencëtarët, modifikojnë për herë të parë ADN’në e një embrioni njerëzor

Shkencëtarët në cdo ditë që kalojnë, mahnisin dhe trondisin njerëzimin me deklaratat dhe shpikjet e tyre.Një hap përpara është bërë nga ata, duke korrigjuar një […]

On 4 Gusht, 2017 With 0 Komente

E frikshme, meshkujt perëndimorë po humbasin spermatozoidët

Në spermën e meshkujve nga vendet e zhvilluara në Evropë, në Amerikën e Veriut, në Australi dhe Zelandën e Re gjenden gjithnjë e më pak […]

Faqja 3 nga 6« E Para...234...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...