On 9 Qershor, 2017 With 0 Komente

Qepa e kuqe ilaç për parandalimin e kancerit dhe disa sëmundjeve të tjera

Konsumi në masë i qepës së kuqe është i jashtëzakonshëm për shëndetin. Sigurisht që shumë njerëz e mendojnë dy herë përpara se të hanë qepë, […]

On 9 Qershor, 2017 With 0 Komente

Zhdukni aknet brenda pak ditëve me këtë metodë

Aknet janë “ankthi” i tinejxherëve dhe thjeshtë shumë të mërzitshme për të rriturit. Nganjëherë aknet shfaqen edhe pasi të kemi kaluar adoleshencën, duke na “pushtuar” […]

On 9 Qershor, 2017 With 0 Komente

Basha godet Tahirin në zonën e tij

Lulzim Basha e ashpërsoi gjuhën politike në zonën e Kombinatit në Tiranë, ku socialistët përfaqësohen me Saimir Tahirin. “Saimir Tahiri është emblema e dështimit dhe […]

On 9 Qershor, 2017 With 0 Komente

Tronditëse/ Konsumimi i këtij fruti ju pengon të mbesni shtatëzënë

Një studim i fundit tregon se konsumimi i mangos është një pengesë për femrat për të mbetur shtatëzënë. Studim amerikan i zhvilluar në California dhe […]

On 9 Qershor, 2017 With 0 Komente

Djalë apo vajzë? Zbulojeni këtë përmes këtyre metodave të çuditshme

Ndjenja e bërjes prind për herë të parë, padyshim se është ndjenjë e veçantë dhe sfidë e re zbavitëse Një nga ndjenjat më të mira […]

On 8 Qershor, 2017 With 0 Komente

Mos i hidhni më farat e shalqirit, ja për çfarë ju ndihmojnë

Nuk e keni ditur, madje para se ta konsumoni shalqirin, fillimisht ju i keni hequr farat. Por kjo është gjëja më e gabuar që keni […]

On 8 Qershor, 2017 With 0 Komente

Këto janë ushqimet që shkaktojnë rrahje të shpejta dhe të çrregullta të zemrës

Sëmundjet kardivaskulare njihen ndryshe si vrasësit e heshtur dhe shumë faktorë ndikojnë në përkeqësimin e shëndetit të zemrës. Stresi, ankthi, anemia, frika madje dhe disa […]

On 8 Qershor, 2017 With 0 Komente

Çfarë pasojash ka tradhtia në shëndetin tuaj?

Të gjithë njerëzit që janë tradhtuar kanë përjetuar ndjenja si mërzitja, inati, zhgënjimi, konfuziteti të gjitha së bashku. Pyetja që të gjithë i bëjnë vetes […]

On 7 Qershor, 2017 With 0 Komente

Çfarë tregojnë sytë e gjelbër

Psikologët kanë zbuluar se shpesh zilia është arsyeja pse veprojmë në mënyra të caktuara. Në përshkrimin e personaliteteve ziliqare, shkencëtarët thonë “se këta njerëz qe […]

On 7 Qershor, 2017 With 0 Komente

Në këtë vend të botës burrat tullacë po vriten për arsyeje të tmerrshme

Burrat tullacë në Mozambik mund të jenë cak i sulmeve rituale, ka paralajmëruar policia e vendit, pas sulmeve të ditëve të fundit ku u vranë […]

On 6 Qershor, 2017 With 0 Komente

Uji është pa shije? E keni gabim, shkencëtarët kanë zbuluar shijen e ujit

Keni gjithë jetën që mendoni se uji nuk ka shije por në fakt shkencëtarët nuk mendojnë kështu. Të paktën së fundimi është zbuluar se edhe […]

On 5 Qershor, 2017 With 0 Komente

A dini çfarë ndodh nëse e vendosni një limon afër shtratit tuaj

Të gjithë e dinë se limonët janë tepër të mirë për shëndetin për shkak të sasisë së lartë të vitaminës C që i posedojnë. Limonët […]

On 5 Qershor, 2017 With 0 Komente

Nëse e shihni këtë numër të stampuar mbi fruta mos i hani!

Kur keni qenë të vegjël mund t’i keni mbledhur dhe t’i keni ngjitur në çdo objekt të mundshëm të kuzhinës apo në librat tuaj të […]

On 5 Qershor, 2017 With 0 Komente

Bëni kujdes nga infeksioni në bajame

Babai i tre fëmijëve përfundoi pa duar e këmbë pas një rasti tmerrësisht të rrallë të infeksionit në bajame, që desh i mori jetën. 44 – […]

On 4 Qershor, 2017 With 0 Komente

Vetitë kuruese të çajit me bishtat e qershive

Qershia, fruti i qershorit dhe i verës e pasur me shumë vlera ushqyese duke nisur që nga bishtat e deri te lëkura. Ky frut i […]

On 4 Qershor, 2017 With 0 Komente

Agjërimi mund ta mposhtë këtë sëmundje që po u merr jetë shumë kosovarëve

Të mbash dietë gjatë trajtimit të kancerit mund të ndihmojë në tkurrjen e tumoreve, kanë gjetur shkencëtarët. Të kufizosh marrjen e kalorive përmes një diete […]

On 3 Qershor, 2017 With 0 Komente

Lexojeni me kujdes! Kafeja lufton kancerin, ja sa duhet të pini

Të pish pesë filxhanë kafe ose më shumë mund të përgjysmojë rrezikun për kancer në mëlçi, ndërsa vetëm një filxhan e redukton me një të […]

On 3 Qershor, 2017 With 0 Komente

Këshilla të dobishme: Si ta pastroni tastierën e kompjuterit

Është stina e vitit kur viruset përhapen dhe kur përpiqemi të mbroheni nga të gjitha bakteret e mundshme, pra mbase mu tash është koha e […]

On 1 Qershor, 2017 With 0 Komente

Alarmi, kujdes në pishinat! Shumimi i këtij paraziti na vë në rrezik

Pishinat sapo janë hapur! Jo të gjithë kanë mundësinë që të udhëtojnë në vende bregdetare, për të kaluar fundjavat e verës, prandaj edhe pishinat ngelen […]

On 31 Maj, 2017 With 0 Komente

Keni akne në këto zona të trupit…? Ja nga se vuani

Aknet janë një patologji e lëkurës që megjithëse kulmon në adoleshencë, në disa raste mund të bëhen kronikë dhe ta shoqërojnë njeriun përgjatë gjithë jetës. […]

Faqja 2 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...