Kjo është ajo çfarë i bën çokollata trupit tuaj

On 24 Maj, 2017 With 0 Komente

Është njëri nga ushqimet e ëmbla më të popullarizuara në botë, por ka efekte befasuese në trupin tuaj. Hulumtimet e mëparshme e kanë lidhur çokollatën, […]

Ja sa lloje halucinacionesh ka

On 24 Maj, 2017 With 0 Komente

Halucinacionet, ose eksperiencat jo ekzistuese, janë një fenomen shumë i zakonshëm se shumë prej nesh do të donin. Një studim sugjeron se më shumë se […]

Kush ha thonjtë, ka prirje të jetë i përsosur

On 23 Maj, 2017 With 0 Komente

Zakoni i keq i ngrënies së thonjve është i përbashkët për shumë njerëz. Por, çuditërisht shkencëtarët thonë se të tillët, janë shumë kreativë dhe profesionistë, […]

Mbipesha, diabeti dhe sëmundjet e zemrës paracaktohen në barkun e nënës

On 23 Maj, 2017 With 0 Komente

Sipas studimit të ri të bërë nga Fakulteti i Mjekësisë në Warwick, rreziku për zhvillimin e diabetit, obezitetit (mbipeshës) dhe sëmundjeve të zemrës pjesërisht paracaktohen […]

Thuani “Jo” lëngjeve të frutave për fëmijët deri në 1 vjeç

On 23 Maj, 2017 With 0 Komente

Pediatret amerikanë kanë këshilluar prindërit të mos i japin fëmijëve të tyre lëng frutash deri në moshën 1 vjeçare. Më herët ata kishin këshilluar që […]

On 23 Maj, 2017 With 0 Komente

A mund të shkaktojë agresivitet mungesa e gjumit

Gjithkush ka nevojë për gjumë cilësor. Derisa ekzistojnë teori të ndryshme se pse e kemi zhvilluar aftësinë e gjumit, esenca është se gjumi e pastron […]

On 23 Maj, 2017 With 0 Komente

Hiqni pikat e zeza në hundë vetëm me SODË BUKE

Pikat e zeza të hundës zakonisht shfaqen në sipërfaqen e lëkurës kur gjëndrat e flokëve të bllokohen. Ato mbajnë ngjyrë të zezë jo për shkak […]

On 22 Maj, 2017 With 0 Komente

Dredhëzat, frutat “mik” të shëndetit dhe mirëqenies

Të kuqe dhe të bukura, me një formë “zemre” afërsisht, këto janë luleshtrydhet. Ato kanë vitaminën C dhe flavanoidët dhe për këtë kanë një mijë […]

On 22 Maj, 2017 With 0 Komente

Pse ju rrudhosen gishtërinjtë pas një dushi të gjatë?

Thuajse çdo njeri e ka vërejtur se pasi të bëjnë një dush të gjatë ose të freskohen në pishinë, gishtërinjtë rrudhosen dhe duken sikur të […]

On 22 Maj, 2017 With 0 Komente

Djersitja e tepërt gjatë natës, shenjë paralajmëruese e 8 problemeve shëndetësore

Të zgjohesh në mes të natës e të shohesh që jastëku, çarçafët e rrobat janë bërë qull në djersë, nuk është shenjë paralajmëruese e një […]

On 22 Maj, 2017 With 0 Komente

Si të rrisësh gjoksin vetëm për 24 orë

Vetëm me një pickim të thjeshtë, tani është e mundshme që të rritni gjoksin vetëm për një natë. Do të mjaftoj një injeksion me solucionin […]

On 22 Maj, 2017 With 0 Komente

A duhet t’i thoni fëmijës se është i bukur?

New York Times sugjeroi se të qenurit i pandershëm me fëmijën rreth “mos të qenurit i bukur” (për të ose për veten), i dëmton ata. […]

On 21 Maj, 2017 With 0 Komente

Kjo ndodhë me ju nëse hani 3 vezë në ditë

Kush nuk e pëlqen mëngjesin e shijshëm me vezë dhe ndoshta me pak proshutë? Përgatitja e vezëve mund të bëhet në shumë mënyra, si dhe […]

On 21 Maj, 2017 With 0 Komente

Maska që po çmend Instagramin: Dukeni 10 vite më të reja

Kur bëhet fjalë për trendet e bukurisë, të gjithë presin të shohin spektakël. Maska e fundit që do t’ju tregojmë vjen nga Koreja e Jugut. […]

On 21 Maj, 2017 With 0 Komente

Mungesa e 5 vitaminave dhe mineraleve kryesore që reflektohet në pamjen tuaj

 Mungesa e vitaminave apo minerale të ndryshme mund të shkaktojnë shumë probleme serioze shëndetësore. Mungesa e vitaminës A ka vrarë më shumë se 8 milionë […]

On 21 Maj, 2017 With 0 Komente

Lehtëso dhimbjen e dhëmbit në kushtet e shtëpisë

Kripa e përzier me piper mund të përdoret kur dhëmbi bëhet sensitiv, pasi që të dyja kanë përbërës antibakterial dhe antiinflamator. Duhet të përzieni sasinë […]

On 21 Maj, 2017 With 0 Komente

Si të eleminoni qimet mbi buzë pa qenë nevoja të shkoni tek estetistja/ Dy maska natyrale

Një nga gjërat më të bezdisshme për femrat janë qimet e fytyrës, por akoma më të bezdisshme janë metodat e dhimbshme për t’i hequr ato. […]

On 21 Maj, 2017 With 0 Komente

VETËM NJË GOTË NË DITË BËN MREKULLI: Kur të shihni përse e pinë ujin e orizit edhe ju do të filloni MENJËHERË

Uji në të cilin është zier orizi është i shkëlqyeshëm kur keni viruse në stomak; pengon sëmundjen e Alzheimerit; është parandalues i shfaqjes së kancerit… […]

On 20 Maj, 2017 With 0 Komente

Çfarë janë fluturat anti-stres dhe a duhen lejuar fëmijët të luajnë me to? (VIDEO)

Flutura anti-stres” është objekti i cili po “çmend” botën, por mund t’iu ketë shpëtuar vetëm nëse nuk keni fëmijë apo internet. “Fidget Spinners” në anglisht […]

On 20 Maj, 2017 With 0 Komente

Kujdes me patatet sepse mund të shkaktojnë diabetin

Është konsideruar si armiku më i madh i dietës, ndërsa kërkohet zëvendësimi i shujtës me ushqime tjera. Por, tani njohësit e ushqimin, pataten po e […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...