Roboti humanoid me sukses kalon mbi pengesat e papritura (video)

On 6 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Roboti humanoid Atlas më parë ka treguar aftësitë e ecjes dhe balancimit, ndërsa në këtë video të re, mund të shihni aftësinë e tij të […]

Klinika Amerikane mirëpret ekspertin Kroat të Gjëndres Tiroide Dr. Renato Janushiq

On 5 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Për herë të parë në Kosovë më 9 dhjetor për konsulta në Kliniken Amerikane do të jetë prezent eksperti për operime të Gjëndres Tiroide përmes […]

A është më mirë të pimë ujë të ftohtë apo të ngrohtë! Përgjigjja është…

On 4 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

A është me rëndësi se a e pimë ujin të ngrohtë apo të ftohtë? Mjekësia tradicionale si p.sh. ajo Ayurvede thekson rëndësinë e temperaturës së […]

Studimi i ri: Përdoruesit e marihuanës kanë presion të ulët gjaku në tru

On 4 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Përdoruesit e marihuanës kanë rrjedhje anormale të gjakut në tru. Pothuajse në të gjitha pjesët e këtij organi, përfshirë edhe zonën e sklerozës, gjaku rrjedh […]

‘Njerëzit e natës’ janë më inteligjentë

On 4 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Flini dhe zgjoheni vonë? Shkenca sapo zbuloi diçka të mrekullueshme për ju. Ka një cilësi të rrallë tek ‘njerëzit e natës’. Nëse ju zë gjumi […]

On 4 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Këto simptoma do të tregojnë a jeni shtatzënë SHUMË më herët se të kaloni menstruacionin e parë

Shikoni disa nga simptomat të cilat ju shfaqen në periudhën më të hershme. Nuk jeni të detyruara të prisni që t’ju vonohen menstruacionet, ekzistojnë edhe […]

On 4 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Shkencëtarët zbuluan se manaferra australiane shëron kancerin brenda 48 orësh

Një manaferrë australiane dhe që gjindet vetëm në veriun e largët të vendit, është duke treguar sukses të pabesueshëm në shërimin e shumë llojeve të […]

On 4 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

A e dini se djathi nga qumështi i gomaricës është më i shtrenjti?

Qumështi i gomaricës është një nga më të dobishmit në botë, por deri më tani nuk kishim dëgjuar për djathin. Djathi është një nga nënproduktet […]

On 3 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Dielli do të shuhet së shpejti, ja kush po e than energjinë e tij

Shkencëtarët janë të shqetësuar për një anije kozmike aliene e cila duket në videon e filmuar nga NASA duke u ushqyer me energji diellore. Një […]

On 1 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Të gjitha arsyet pse duhet të hani fasule

Në dimer fasulet janë ndoshta ushqimi me i përdorshëm i shqiptarëve. Por duke ditur vetitë shëndetësore që ne marrim prej tyre, ju do të kuptoni se ne […]

On 29 Nëntor, 2016 With 0 Komente

11 simptoma të cilat tregojnë që GJËNDRAT TIROIDE nuk punojnë si duhet dhe që ngadalë dhe sigurt ju çojnë në varr

Jeni të irrituar, shtoni peshë dhe nuk mund të përqendroheni? Të gjitha këto do të mund t’ju tregojnë problemet me atë gjëndër të vogël në […]

On 29 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Piu lëng domatesh për 2 muaj rresht, ja çfarë i ndodhi

Ne të gjithë i dimë dhe besojmë në përfitimet e fuqishme të domates dhe ka shumë arsye që është konsideruar një prej super-ushqimeve. Megjithatë, për […]

On 29 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Studim i ri: Në Universitet do të hyhet me…ADN

Gjurmët e suksesit tonë në jetë përveç vullnetit, e ndoshta edhe fatit, fshihen më së shumti tek ADN-ja jonë. Sipas një grupi studiuesish, ky zinxhir […]

On 27 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Hiqni rrudhat me këtë përbërje

Trupi dhe shpirti janë anët e së njëjtës medalje që pasqyrohen në lëkurë. Rrudhat, nga ana tjetër janë ndikimi i elementëve të jashtme dhe të […]

On 27 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Kurrizi çelik i fortë: Bëni këtë ushtrim dhe KURRË më nuk do të ndieni DHEMBJE SHPINE! (video)

Kujtohuni vetëm se si bebet luajnë me këmbët e tyre derisa fillojnë të ecin. E po ky është ushtrimi për ju. Arsyet për dhembje të […]

On 27 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Sa e vështirë është të heqim dorë nga duhani

Të gjithë që konsumojnë duhan të paktën një herë kanë menduar për atë se si duhet të heqin dorë nga ky ves, por të rrallë […]

On 26 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Mungesa e gjumit shkakton kancer

Mungesa e gjumit e rritë rrezikun e kancerit të gjirit ka paralajmëruar një studim i ri Melatonini, një hormon i prodhuar nga truri që na […]

On 25 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Lajm i mirë për tullacët: Shkencëtarët e kanë zbuluar kurën për rënien e flokëve

Në vitin 2014, shumë shkencëtarë kanë arritur t’ia kthejnë shikimin të verbërve dhe dëgjimin të shurdhërve, por ende nuk kemi arritur të zbulojmë një mënyrë […]

On 25 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Kushtoni VËMENDJE të veçantë këtyre KATRORËVE kur blini PASTË të DHËMBËVE

Shumica e njerëzve kur blejnë pastë të dhëmbëve e lexojnë vetëm emrin e kompanisë. Por, sa nga ju mendoni se e keni lexuar atë që […]

On 25 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Kjo është arsyeja pse na hapet goja

Kur ne e hapim gojën? Këto janë disa pyetje që u kanë dhënë përgjigje disa shkencëtarë. Mjeku parisien dr. Double, ka bërë me dije se […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...