Published On: 22 Gusht, 2016

Shkëlzen Berisha ironizon me Sadriun e Ramës: Para ka, por i “rruajnë” profesionistët (FOTO)

Pas publikimit te dokumentave zyrtare qe tregojne se godina ne pronesi te deputetit socialist Sadri Abazi i jepet Postes Shqiptare me nje cmim shume here me te larte se zona ku ndodhet ka sjelle edhe reagimin e djalit te ish kryeministrit Sali Berisha.

Me ane te nje postimi ne Facebook Shkelzen Berisha ironizon duke thene se, “para ka, por i rruajne profesionistet”.

Postimi i Shkelzen Berishes ne Facebook:

Para ka, por i rruajne profesionistet!

Posta Shqiptare paguan Sadri Abazin me parate e taksapaguesve, per nje ambjent ne periferi te Tiranes me shtrenjte se cmimi qe paguajne kompanite private ne qendrat e biznesit ne zemer te bllokut.
Sigurisht qe nese paguan vajzen e gruas me 600 mije euro per te te dhena keshilla, nese tenderat miliona euro i fitojne miqte qe japin oferten me te larte ose femijet e deputeteve,nese qeveria duhet te bleje jaguare te prodhimit te fundit, nese paguhen me dhjetera miliona euro kompani vetem per te na kujtuar te vizitohemi, nese kompanite shteterore marrin ambjente me qera sa frengu pulen cuditerisht vetem tek deputetet e PS, eshte normale qe nuk mbetet gje per ujesjellesat rruget dhe madje as ilacet per te semuret.

Sic e shihni para ka, por i marrin “profesionistet”.

qera-abaz

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...