Published On: 27 Maj, 2016

Shkëlzen Berisha falenderon Ramën për përjashtimin e babait

I biri i ish-kryeministrit Sali Beisha, Shkëlzen Berisha ka bërë një status të papritur sot në Facebook.

Ai e ka falenderuar publikisht Edi Ramën për përjashtimin që i bëri sot me 10 ditë Byroja e Kuvendit, babit të tij Sali Berisha, për gjuhën e përdorur në Parlament.

“Faleminderit!

Rama u ka dhene mandat dhe ka mbushur parlamentin me kriminele qe sot gjykohen per vrasje, (Mark Frroku- Belgjike), deputete te denuar si trafikante femrash (Arben Ndoka – Itali), deputete qe kane plagosur qytetare brenda komisariatit te policise (Armando Prenga – Shqiperi), por perjashton nga parlamenti per cenim te etikes parlamentare njeriun qe i permend se cfare ka bere.

Pra etiken parlamentare nuk e cenojne vrasesit ne parlament por denoncuesi i tyre.

Personalisht e falenderoj pasi cdo dite e kaluar brenda nje parlamenti si ky, te turperon, pavaresisht se kush je e ke perfaqeson”, shkruan Shkëlzen Berisha.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...